Marija Gorica u ožujku postaje središte tamburaške glazbe i zajedništva. Zbog iznimno velikog interesa publike i rekordno rasprodanog tradicionalnog koncerta Orkestra Tamburaške rapsodije u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski (24. ožujka 2026.), organizatori s ponosom najavljuju dodatni koncert koji će se održati dan ranije – u ponedjeljak, 23. ožujka 2026. godine, u Sportskoj dvorani Općine Marija Gorica, s početkom u 19:00 sati.

Publiku očekuje jedinstveni glazbeni spektakl u kojem će nastupiti više od stotinu tamburaša iz svih krajeva Slavonije, Baranje, Srijema te drugih dijelova Hrvatske. Ovaj impresivan glazbeni ansambl još jednom potvrđuje snagu i ljepotu tamburaške glazbe koja generacijama čuva identitet i emociju našeg kraja.
Orkestar Tamburaške rapsodije djeluje pod umjetničkim vodstvom Krunoslava Dražića, dok će koncertom ravnati dirigenti Damir Butković i Marko Sesar, istaknuta imena hrvatske glazbene scene. Njihova suradnja jamči vrhunsku izvedbu i večer ispunjenu snažnim glazbenim trenucima.
Posebnu vrijednost koncertu daju i ugledni gosti:
-
Darko Ergotić – Slavonske Lole
-
Renata Sabljak – Zagrebačko gradsko kazalište Komedija
-
Željko Bebek
Tambura nije samo instrument – ona je priča, sjećanje i emocija. Ona spaja ljude, budi ponos i stvara osjećaj zajedništva. Upravo takvu večer organizatori najavljuju u Mariji Gorici – večer u kojoj će se pjevati, slaviti tradicija i dijeliti radost glazbe.
🎶 Ne propustite priliku biti dio ovog glazbenog događaja godine!
🎟 Ulaznice
Ulaznice za koncert u Mariji Gorici dostupne su putem platforme Entrio na poveznici:
👉 https://www.entrio.hr/…/koncert-orkestra-tamburaske… rezervacija 099/45 43 473
Vidimo se u Mariji Gorici – mjestu gdje tambura govori srcem.


