MURSA OSIJEK I RIBOLA KAŠTELA IZBORILI TREĆU UTAKMICU

I dok je kod odbojkašica pitanje finalistica riješeno u dva susreta, jer su Mladost i Marina Kaštela s 2-0 u polufinalnoj seriji osigurale borbu za naslov prvakinja Hrvatske, kod odbojkaša je bilo puno više neizvjesnosti. Oba su susreta otišla u peti set, što je samo još jedan od dokaza koliko je ovogodišnja Superliga odbojkaša dobila na kvaliteti i zanimljivosti.

Tako su odbojkaši Murse Osijek pobjedom od 3:2 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 16:14) nad Splitom u gostima izjednačili seriju na 1-1 pa će se pitanje finaliste rješavati ovog vikenda u Osijeku. Podsjetimo, Split je u prvom susretu u Gradskom vrtu s 3:1 u subotu pobijedio Mursu Osijek, nakon što su četiri puta do sada u sezoni poraženi od njih.

Bila je to ponovno neizvjesna utakmica doslovno do posljednjeg poena, gdje se u junaka susreta nakon 137 minuta igre prometnuo posljednjim as servisom ponajbolji igrač Osječana Matoković, na neki način tragičar iz prvog susreta. Niti koliko-toliko zaliječena zvijezda Splita Omrčen, koji je odigrao svih pet setova, nije mogao sve sam. Iako, treba reći i da su Splićani imali vodstvo od 2-1 u setovima te u petom setu i vodstvo od 9:6 i 11:9.

I momčad Ribola Kaštela je pobjedom od 3:2 (25:20, 25:23, 17:25, 24:26, 15:8) nad Mladosti osigurala treći i odlučujući susret ovaj vikend u zagrebačkom Domu odbojke, gdje su Mladostaši slavili u prvom susretu s 3:1. Iako je na kraju Mladost u ukupnoj statistici napravila poen više (59-58), ključni su očito bili poeni od bloka (Kaštelani 18, Mladostaši 12), te jedan as servis više (5-4).

Bijelović 20, Vuković i Šuker 19 te Perić 18 odlično su rasporedili poene kod pobjednika, dok je kod Mladosti najučinkovitiji bio Nikačević s 29 poena, ali je nedostajala podrška ostatka momčadi jer je jedini dvocifreni bio još samo Mitrašinović s 13 poena.